Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Економічні науки arrow Безпека банківської діяльності arrow Розділ 5. Інформаційна безпека банку
22.06.2018
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Кнопки


Розділ 5. Інформаційна безпека банку

Розділ 5. Інформаційна безпека банку

   Важливою особливістю сьогодення є перехід від індустріального суспільства до інформаційного, в якому головним ресурсом замість капіталу стає інформація.
   Виробництво та обіг інформації стали центральною ланкою розвитку економіки. На відміну від недавнього минулого, коли конкурентоспроможність товару багато в чому визначалась наявністю шляхів сполучення і перевезення сировини, сьогодні вона значною мірою залежить від уміння захищати свою ділову, комерційну і технічну інформацію. Особливе місце тут посідають нові ідеї. Вони становлять інтелектуальну власність суб’єкта господарювання або, іншими словами, інформацію, яку можна використати для виробництва товарів і послуг чи перетворити в гроші, продавши її.
   Власна інформація має значну цінність, оскільки нерідко її отримання (створення) — досить трудомісткий і дорогий творчий процес. Тому очевидно, що реальна цінність інформації визначається насамперед доходами від її використання.
   Водночас, ураховуючи, що в ринкових умовах основним рушієм прогресу є конкуренція, а остання спрямована на створення умов для збільшення прибутку, інформація за певних обставин стає об’єктом дій конкурентів. У такому разі інформаційні об’єкти мають бути достатньо захищені, з тим щоб виключити можливість несанкціонованого доступу до них і незаконного використання.
  
Як не прикро, але слід визнати, що сьогодні існують досить потужні системи несанкціонованого збору інформації, високоефективні технічні засоби та досить якісно у професійному розумінні підготовлені фахівці. Як зазначалося вище, діяльність, пов’язана з несанкціонованим збором інформації, розкриттям промислових та комерційних таємниць, має назву промислового шпигунства, яке нині стало розвинутою системою, оснащеною сучасною технікою, володіє досить перспективними методиками і яке проникло практично в усі сфери діяльності людства.

5.1. Неправомірне отримання інформації і захист від нього
5.2. Правове регулювання захисту таємниць банку
5.3. Відповідальність за посягання на таємниці банків
5.4. Нормативна база банку з інформаційної безпеки

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
 
Авторські реферати, курсові та дипломні роботи. Онлайн бібліотека підручників.
Studentam.net.ua © 2018