Головна arrow Біологічні науки arrow Анатомія і фізіологія дитини (Лекції) arrow 3.4. Поняття про лабільність та провідність живих тканин
29.03.2017
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні, магістерські ...
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Кнопки





3.4. Поняття про лабільність та провідність живих тканин

3.4. Поняття про лабільність та провідність живих тканин

   Живі тканини володіють лабільністю - здатністю залежно від особливостей обмінних процесів у тканинах відповідати на подразнення певною кількістю хвиль збудження (збуджуватися за одиницю часу певну кількість раз). Наприклад, нервове волокно здатне відтворювати до 1000 імпульсів за секунду, посмугований м’яз - 200-250 імпульсів за секунду.
   Збудження, що виникає в клітині здатне поширюватися на інші ділянки клітини, переходити на інші клітини. Проведення збудження зумовлено тим, що ПД, який виник в одній клітині чи в одній з її ділянок, стає подразником, що спричинює збудження сусідніх ділянок. При чому збуджена ділянка заряджується негативно по відношенню до не збудженої. Здатність живої тканини проводити збудження називається провідністю.
  
В основі складної і різноманітної діяльності різних органів і систем організму (роботи серця, органів дихання, руху їжі по травному тракту та крові по кровоносним судинам, виділення секрету, скорочення м’язів) лежить процес збудження. Діяльність будь-якого органу, будь-якої системи регулюється нервовою системою, функції якої визначаються виникненням у ній процесів збудження.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
Авторські реферати, курсові та дипломні роботи. Онлайн бібліотека підручників.
Studentam.net.ua © 2017