Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Психологія arrow Психофізіологія діяльності (М.С.Корольчук) arrow Медико-біологічні фактори ефективності професійної діяльності спеціалістів
23.06.2018
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Кнопки


Медико-біологічні фактори ефективності професійної діяльності спеціалістів

Медико-біологічні фактори ефективності професійної діяльності спеціалістів

   Характерною особливістю сучасної медицини та біології є тісний взаємозв'язок організму людини з зовнішнім середовищем. Багатовікова періодична зміна дня і ночі призвела до стереотипних змін функцій організму людини. Добові коливання виявляються в діяльності вищих відділів ЦНС, шлунково-кишкового тракту, гіподинамії, в терморегуляції м'язової сили та витривалості, фізичної й розумової працездатності.
   Сучасникам відомо біля 60 різних фізіологічних функцій організму, які мають чітку добову періодику, причому фаза максимальної діяльності в більшості випадків припадає на період бадьорості. Такі чіткі циклічні зміни фізіологічних процесів виражають біологічну доцільність і фізіологічну цілісність організму.
   Теоретична база розуміння процесу формування біоритмів у людини належить І.М.
Сеченову (1901). Ідеї взаємодії відчуття і руху якраз відображають зміст рефлекторного принципу в застосуванні до теорії відчуттів. Питання про роль м'язових рухів у відчутті часу, як і в збереженні нормального функціонування різних органів і систем, особливо чітко постає в медицині (морській, авіаційній). Обмеження рухів може призвести до порушення чуття часу та значних змін функцій організму.
   Можливість зміни ритму, наприклад при тривалих роботах в нічну зміну, свідчить про те, що в основі формування добової періодики лежить описаний І.П. Павловим умовно-рефлекторний динамічний стереотип, а саме можливість утворення у людини умовного рефлексу на час.
   В процесі хронофізіологічної адаптації змінюються звичайні фазові співвідношення біоритмів, система регуляції, починається складна функціональна перебудова, яка виявляється в десинхронізації і в подальшій ресинхронізації функцій
(Aschaft, 1969).
   Таким чином, з медико-біологічних факторів, які прямо впливають на ефективну професійну та безпечну діяльність спеціалістів, в першу чергу відмічаються зміни біоритмів, гіподинамія, нервово-психічне напруження. Докладніше розглянемо зміну біоритмів.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
 
Авторські реферати, курсові та дипломні роботи. Онлайн бібліотека підручників.
Studentam.net.ua © 2018