Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Психологія arrow Психофізіологія діяльності (М.С.Корольчук) arrow Вплив факторів умов життєдіяльності на ефективність та рівень безпеки спеціалістів
18.06.2018
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Кнопки


Вплив факторів умов життєдіяльності на ефективність та рівень безпеки спеціалістів

Вплив факторів умов життєдіяльності на ефективність та рівень безпеки спеціалістів

   Особливість впливу середовища об'єкту на ефективність і безпеку діяльності спеціаліста полягає в тому, що параметри життєдіяльності в процесі праці змінюються. Найчастіше спостерігається коливання мікроклімату (температурних режимів, тиску, вологості) хімічного складу повітряного середовища. Особливо шкідливо впливають фактори життєдіяльності тоді, коли місця для відпочинку знаходяться в одному приміщенні, поблизу джерел шуму, вібрації, з неоптимальним освітленням. Крім того, приміщення в деяких ситуаціях (перенасичення людьми, особиста неорганізованість) перетворюється в приміщення для відпочинку, що вкрай неприпустимо.
   Тривала і комплексна дія шкідливих факторів життєдіяльності викликає незалежно від характеру діяльності спеціалістів більш ранні зміни функцій організму і зниження працездатності. Тому немає більш важливого завдання для спеціалістів, як підтримання оптимальних параметрів життєдіяльності для забезпечення ефективної професійної і безаварійної діяльності протягом усього періоду виконання завдання.
   Характеризуючи вплив факторів життєдіяльності на ефективність професійної діяльності і рівень безпеки для життя, слід враховувати такі основні положення:
   - комбіновану дію факторів, які можуть викликати в організмі ефект накопичення та підвищення впливу;
   - рівень будь-якого фактора не змінюється постійно, але може значно змінюватись в процесі праці;
   - тривалість дії шкідливих факторів життєдіяльності може коливатись від кількох хвилин, діб, тижнів до місяців і навіть років;
   - дія шкідливих факторів життєдіяльності може зустрічатись не тільки в процесі, а також під час відпочинку;
   - умови праці ставлять неоднакові вимоги до функціонального стану різних органів і систем організму;
   - початковий стан функцій організму спеціалістів може бути зниженим внаслідок дії інших факторів і умов праці.
   У відношенні до більшості факторів життєдіяльності поки що неможливо точно виявити, якою мірою кожен з них окремо впливає на функції організму і працездатності. Головне у тому, що нестандартні умови праці спеціалістів при деяких обставинах викликають зміну професійної працездатності й рівня безпеки праці.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
 
Авторські реферати, курсові та дипломні роботи. Онлайн бібліотека підручників.
Studentam.net.ua © 2018