Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Психологія arrow Психофізіологія діяльності (М.С.Корольчук) arrow Хімічні фактори умов життєдіяльності
21.06.2018
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Кнопки


Хімічні фактори умов життєдіяльності

Хімічні фактори умов життєдіяльності

   Хімічні фактори життєдіяльності умовно групуються в двох напрямах - зміна природного газового складу повітря (кисень, азот і вуглець) і шкідливі хімічні домішки, які виділяються технічними засобами, обладнанням, синтетичними матеріалами, лакофарбовим покриттям і людьми.
   В добре вентильованих приміщеннях об'єктів параметри хімічного складу повітря повинні підтримуватися на рівнях, які не зашкодили б здоров'ю людини.
   Але несприятливі умови діяльності спеціаліста можуть складатися так, що нормативні співвідношення компонентів повітря порушуються. Якщо наявність кисню знизиться до 16%, це вкрай небезпечно для життя людини, а наявність його на більш ніж 18% зразу ж позначається на ефективності і безпечній діяльності спеціаліста і супроводжується суб'єктивними і об'єктивними прикметами.
   Суб'єктивно людина відчуває головний біль, загальну слабкість, стукання в скронях, запаморочення голови. Об'єктивно це проявляється в зниженні якості, ефективності й безпеки праці, перевантаженням гальмівних процесів у корі головного мозку, уповільненням мислення і дій (Shutter, 1964).
   Особлива роль в сучасній літературі відводиться здатності організму людини адаптуватись до підвищеного складу двоокису вуглецю (С02) в повітрі. Виявлено, що це можливо при кількості С02 в повітрі в межах 0,5-1,5%. Навіть при таких умовах адаптація до С02 потребує вираженої напруги функцій організму, що врешті-решт призводить до зниження працездатності і рівня безпеки праці спеціаліста.
   Окиси вуглецю утворюються в результаті окислення палива, мастил і фарб (особливо на гарячих поверхнях двигунів і механізмів). Встановлено, що в закритому свіжопофарбованому масляною фарбою приміщенні може утворюватись протягом перших 4-6 тижнів після пофарбування 0,28-0,32 м3 окису вуглецю на добу (Shutter, 1964).
   З інших шкідливих домішок, які зустрічаються в побутових приміщеннях, треба мати на увазі окиси азоту, сурм'яного і сірчаного водню, фенолу, формальдегіду та інших токсичних речовин. Характеризуючи повітряне середовище об'єктів, слід враховувати і запилення, бідність легкими аероіонами. Крім того, в погіршення хімічного складу повітря вносить свою частку і людина (результат виділення продуктів життєдіяльності). Докладно це розглянемо в підрозділі про біологічні фактори.
   Аналіз вітчизняної і зарубіжної літератури, а також особисті експериментальні дослідження дають підставу О.Ю. Сидорову і З.К. Сулимо-Самуйлло виділити 6 зон адаптаційної і токсичної дії С02 на організм. Вплив хімічних факторів на працездатність людини та її безпеку залежить від багатьох умов і в першу чергу - від функціональних резервів організму, особистих якостей, індивідуальної підвищеної чутливості до речовин, від характеру і тривалості роботи, впливу інших несприятливих факторів.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
 
Авторські реферати, курсові та дипломні роботи. Онлайн бібліотека підручників.
Studentam.net.ua © 2018