top_left_1

Studentam.net.ua

Курсові та дипломні роботи
top_right_1
top_left_2
Головна arrow Правознавство arrow Аграрне право України arrow § 1. Договір — основна форма регулювання товарно-грошових відносин в агропромисловому комплексі
top_right_2
top_left_3
top_right_3
§ 1. Договір — основна форма регулювання товарно-грошових відносин в агропромисловому комплексі

§ 1. Договір — основна форма регулювання товарно-грошових відносин в агропромисловому комплексі

   У сучасних умовах розвитку ринкових відносин у сільському господарстві договірна форма економічних зв'язків між учасниками АПК набуває особливої актуальності. Договір в АПК — природний спосіб оформлення товарно-грошових відносин, притаманних ринковій економіці. Товарно-грошові відносини потребують узгодженого регулювання, яким і є договір, не обтяжений надмірно державним втручанням.
   Договір виступає правовою формою регулювання економічних відносин усіх без винятку аграрних підприємців. Така правова форма застосовується при здійсненні господарської та іншої діяльності виробників аграрної продукції у відносинах з державними, кооперативними і приватними партнерами.
   Договірну правосуб'єктність підприємств визначають як закони України, інші нормативно-правові акти, так і статути підприємств, у яких обов'язково передбачаються завдання, предмет і види господарської діяльності, а також правомочності щодо укладення договорів.
   Договірні зобов'язання, притаманні сільському господарству, можна підрозділити на такі види:
   - по реалізації продукції, вирощеної аграрними товаровиробниками;
   - по матеріально-технічному забезпеченню сільськогосподарських підприємств;
   - по фінансово-кредитному забезпеченню господарської діяльності аграрних товаровиробників;
   - по впровадженню наукових розробок у сільськогосподарське виробництво;
   - по енергетичному забезпеченню виробництва сільськогосподарської продукції;
   - по проведенню зрошувальних робіт з метою підвищення родючості земельних угідь;
   - по рекламуванню продукції аграрних товаровиробників;
   - по підготовці і підвищенню кваліфікації фахівців сільськогосподарського виробництва та інші.
   Сучасне аграрне виробництво потребує відповідного виробничо-технічного і технологічного обслуговування, що здійснюється як самими господарствами, так і з використанням послуг спеціалізованих підприємств (організацій). Господарські відносини, що виникають при цьому, юридичне оформляються шляхом укладення відповідних договорів. До них належать договори між виробниками сільськогосподарської продукції і підприємствами сільгоспхімії про забезпечення агрохімічного обслуговування, а також ремонтно-технічними підприємствами про ремонт сільськогосподарської техніки, технічне обслуговування тваринницьких ферм, птахофабрик (цехів), теплиць і т. ін. Сюди належать і договори щодо автотранспортного обслуговування виробників сільськогосподарської продукції, договори з будівельними підприємствами, зокрема концерну «Украгропромбуд» та ін.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >

Замовити реферат, курсову або дипломну роботу

bottom_left
bottom_right
Studentam.net.ua © 2008-2024