top_left_1

Studentam.net.ua

Курсові та дипломні роботи
top_right_1
top_left_2
Головна arrow Правознавство arrow Правові основи митної справи в Україні arrow 12.3. Порядок оскарження постанов митного органу
top_right_2
top_left_3
top_right_3
12.3. Порядок оскарження постанов митного органу

12.3. Порядок оскарження постанов митного органу

   Постанова митного органу у справі про порушення митних правил може бути оскарженою. Порядок оскарження законодавчо визначено в ст. 143 МК.
   Разом з тим, МК передбачає можливість оскарження тільки одного виду постанови — про накладання адміністративного стягнення. Це положення не відповідає вимогам демократичного суспільства. МК також не регулює питання участі прокуратури, представника сторін на стадії винесення постанови та оскарження рішення. Зрозуміло, що в цих випадках спірні питання регулюються нормами адміністративного права, але бажано щоб галузь митного права повністю забезпечувала свої проблеми.
   Ст. 141 МК встановлено, що постанову митного органу про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом 10 днів з дня винесення постанови. Скарга подається спочатку в регіональну митницю, а потім у Держмитслужбу або в районний (міський) народний суд за місцем знаходження митного органу, який виніс постанову. Рішення суду у справі про порушення митних правил є остаточним.
   Виходячи з принципу гуманності, закон зазначає, що якщо особа з поважних причин пропустила строк подачі скарги на постанову митного органу, такий строк може бути продовжений Держмитслужбою або судом. Відповідно до ст. 143 МК подання скарги на постанову митного органу щодо застосування адміністративного стягнення призупиняє дію постанови.
   Держмитслужба при розгляді постанови про накладення адміністративного стягнення у зв’язку із скаргою або протестом прокурора або у порядку контролю за дотриманням законності посадовими особами центрального апарату або митних органів приймає таке рішення:
- залишає постанову без змін, а скаргу (протест) без задоволення;
- скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд;
- скасовує постанову і припиняє справу;
- змінює міру стягнення в бік його полегшення.
   Скарга на постанову розглядається 30 днів, а якщо не потребує додаткового вивчення, то негайно (не пізніше 15 днів). Протест прокурора розглядається 10 днів.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >

Замовити реферат, курсову або дипломну роботу

bottom_left
bottom_right
Studentam.net.ua © 2008-2025