top_left_1

Studentam.net.ua

Курсові та дипломні роботи
top_right_1
top_left_2
Головна arrow Історія arrow Українська державність у ХХ столітті arrow §3. Геополітичні проекти Бухареста в Другій світовій війні та Україна
top_right_2
top_left_3
top_right_3
§3. Геополітичні проекти Бухареста в Другій світовій війні та Україна

§3. Геополітичні проекти Бухареста в Другій світовій війні та Україна

   В умовах світової війни, що вже розпочалася, розмежування румунських та українських земель не могло бути остаточним. Плани нової експансії в Бухаресті були вельми популярні і стимулювалися Берліном. Румунія, змушена за Віденським протоколом від 30 серпня 1940 р. віддати хортистській Угорщині частину Трансільванії, одночасно дістала від Гітлера недвозначні обіцянки компенсації за рахунок України.
   Встановлення військово-фашистської диктатури І.Антонеску прискорило приєднання Румунії до держав “осі”. 23 листопада 1940 р. уряд Румунії підписав Троїстий пакт. До травня 1941 р. між Гітлером і Антонеску були погоджені всі питання спільних дій проти СРСР. Румунії в разі перемоги у війні було обіцяно Бессарабію, Північну Буковину та південні райони України.
   Істотну роль у розробці геополітичних концепцій правлячих кіл Румунії напередодні Другої світової війни відіграли праці І.Ністора “Румуни за Дністром”, “Трансністрянські румуни”, “Давність румунських поселень по той бік Дністра”. Вони готували громадську думку до загарбання цих земель. 10 липня 1942 р. І.Ністор виголосив доповідь “Геополітичні і культурні аспекти в Трансністрії”, сповнену захоплення від того, що “політичні події останнього часу, в тісному органічному зв’язку з воєнними діями, які відбуваються, створили нову ситуацію по той бік Дністра”, що між фашистською Німеччиною і королівською Румунією “досягнуто конкретного територіального розмежування і набуто підтримку для створення нової румунської провінції, названої Трансністрією”, а “адміністрація Трансністрії може спиратися на старі етнічні, політичні і культурні основи” цього краю.
   Воєнні успіхи першого етапу війни породили й ще масштабніші домагання щодо українських земель. Газета “Уніря” вимагала встановити кордон “на Дніпрі або далі”. Коли ж німецькі й румунські війська дійшли до Волги, бухарестська газета “Курентул” писала, що кордон Румунії повинен проходити... по Уралу і таким чином забезпечити створення “румунської імперії до воріт Азії”. У хід були пущені різні псевдонаукові геополітичні і геоісторичні теорії. Г.Бретіану, наприклад, висунув тезу про так званий “простір безпеки” румунської держави, яка фактично повторювала ідеї німецького фашизму про “життєвий простір”.
   Румунські фашисти розраховували на практичну допомогу гітлерівців у захопленні чужих земель, в тому числі й українських. Військові поразки гітлерівців не тільки перекреслили румунські плани загарбань, а й привели до швидкого падіння фашистського режиму в Румунії.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >

Замовити реферат, курсову або дипломну роботу

bottom_left
bottom_right
Studentam.net.ua © 2008-2024