top_left_1

Studentam.net.ua

Курсові та дипломні роботи
top_right_1
top_left_2
Головна arrow Економічні науки arrow Інвестування arrow 3.2.1. Відмінність між балансовим прибутком і грошовим потоком
top_right_2
top_left_3
top_right_3
3.2.1. Відмінність між балансовим прибутком і грошовим потоком

3.2.1. Відмінність між балансовим прибутком і грошовим потоком

   Необхідно розрізняти грошовий потік від балансового прибутку. Грошовий потік — це прибуток від інвестиційного проекту після оподаткування, але перед нарахуванням амортизації, виплатою відсотків і дивідендів. Якщо розглядати грошовий потік і прибуток протягом усього життєвого циклу проекту, то вони будуть ідентичними, але їх розподіл у часі виявиться різним. З огляду на вартість грошей у часі розподіл платежів у часі відіграє надзвичайно велику роль. Чисті грошові потоки показують різницю між надходженням грошових потоків за проектом і їх відтоком. Вони демонструють, чи варто реалізовувати інвестиційну пропозицію, на відміну від оцінок, що ґрунтуються на принципах бухгалтерського обліку, які визначають, наприклад, як швидко потрібно амортизувати капітальну інвестицію. Немає сенсу звертати увагу на амортизацію, оскільки вона вже була врахована як відтік капіталу у першому році (роках) інвестиційного проекту. Так само не варто враховувати відсоткові платежі, оскільки вони вже враховані у дисконтній ставці, яка використовується для дисконтування грошових потоків.
   Існує ще два міркування, які дають змогу пояснити відмінність між грошовим потоком від інвестиційного проекту і балансовим прибутком. По-перше, кошти, що знаходяться на рахунку прибутків і збитків на першому році і підлягають оподаткуванню, вираховуються з прибутку цього самого року, але на практиці більшість податків сплачується наступного року. По-друге, рахунок прибутків і збитків не бере до уваги витрати оборотного капіталу. Відмінності узагальнені у табл. 3.2.

Таблиця 3.2
Відмінності між грошовим потоком і балансовим прибутком

Показники

Грошовий потік

Балансовий прибуток

Дохід

Коли надходять кошти

Коли відбувається продаж

Експлуатаційні
витрати

Коли перераховуються
кошти

Коли здійснюються витрати

Амортизація

Не включається

Враховується на рахунку прибутків і збитків

Податкові знижки

Враховуються як грошові
потоки

Включено в розрахунок податків

Податки

Коли податки сплачуються (часовий лаг – один рік)

Визначаються при розрахунку податків

   Проте зрідка визначення грошових потоків за інвестиційним проектом є досить нескладним. Існує два шляхи встановлення грошових потоків для подальшого їх використання в інвестиційному аналізі:
- з неопрацьованих первинних даних;
- з уніфікованих форм фінансової звітності, таких як звіт по прибутках і збитках і баланс.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >

Замовити реферат, курсову або дипломну роботу

bottom_left
bottom_right
Studentam.net.ua © 2008-2024