top_left_1

Studentam.net.ua

Курсові та дипломні роботи
top_right_1
top_left_2
Головна arrow Економічні науки arrow Основи економічної теорії arrow 21.2. Становлення і розвиток банківської системи. Діяльність Національного банку України
top_right_2
top_left_3
top_right_3
21.2. Становлення і розвиток банківської системи. Діяльність Національного банку України

21.2. Становлення і розвиток банківської системи. Діяльність Національного банку України

   Кредитна система - це сукупність кредитних відносин та інститутів, які реалізують ці відносини. Вона породжена потребами виробництва і відбиває його історичні особливості і закономірності. Основними її елементами є банки і небанківські кредитно-фінансові установи.
  
Головною ланкою кредитної системи є банки. Банківська система України складається з Національного банку, Експортно-імпортного банку, Ощадного банку, близько 250 комерційних та інших банківських установ різних рівнів та форм власності. Дана банківська система з часом стане широко розгалуженою і буде важливим елементом інфраструктури ринкової економіки.
   Поки що основними факторами, що заважають розвитку банківської системи України є:
   *  незадовільний стан економіки держави, неплатоспроможність більшості підприємств;
   *  недосконалість законодавчої бази;
   *  брак у комерційних банках висококваліфікованих кадрів;
   *  невеликий власний капітал;
   *  занадто ризикована кредитна політика керівників комерційних банків з метою отримання більшого прибутку та ін.
   Національний банк України як емісійний центр є провідним фінансовим інститутом. Стосовно інших банків він виступає банком банків, кредитором і регулятором кредитної системи, є автономним органом управління грошово-кредитною системою.
   Діяльність Національного банку України регулюється законом України, прийнятим у березні 1991 р. Будучи підзвітним тільки Верховній Раді України, він має право законодавчої фінансової ініціативи, володіє монопольним правом випускати грошові знаки та направляти їх в обіг. Національний банк проводить операції з резервними фондами та касове обслуговування комерційних банків, купівлю й продаж державних цінних паперів та іноземної валюти, визначення курсу національної валюти щодо валют інших країн. Свій вплив на діяльність підприємств він здійснює через обслуговування комерційних та інших банків. Дозвіл на створення комерційних банків та на їхню діяльність на території України Національний банк дає шляхом їх реєстрації. Отже, основні функції Національного банку України такі:
   *  емісія національних грошових знаків, організація їх обігу та вилучення з обігу;
   *  надання кредитів комерційним банкам;
   *  випуск і погашення державних цінних паперів, управління рахунками уряду, здійснення зарубіжних фінансових операцій;
   *   збереження офіційних золотовалютних резервів;
   *  грошово-кредитне регулювання економіки;
   *  загальний нагляд за діяльністю кредитно-фінансових установ України й виконання фінансового законодавства.
   До складу Національного банку входять:
   *  державна Скарбниця України. Її функцією є зберігання резервних фондів національних грошових знаків, нагромадження золотого запасу, коштовностей та валютних запасів;
   *  валютна біржа, яка купує і продає за вільними ринковими цінами іноземну валюту;
   *  розгалужена мережа управлінь, регіональних відділень, розрахунково-касових центрів, які і складають основу резервної системи.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >

Замовити реферат, курсову або дипломну роботу

bottom_left
bottom_right
Studentam.net.ua © 2008-2024