top_left_1

Studentam.net.ua

Курсові та дипломні роботи
top_right_1
top_left_2
Головна arrow Психологія arrow Основи психології і педагогіки (А.В.Семенова, Р.С.Гурін, Т.Ю.Осипова) arrow 3.5.1. Асоціативність мислення, судження, умовиводи, розуміння
top_right_2
top_left_3
top_right_3
3.5.1. Асоціативність мислення, судження, умовиводи, розуміння

3.5.1. Асоціативність мислення, судження, умовиводи, розуміння

   Без асоціацій мислення не буває. Розрізняють три типи асоціацій:
   - за суміжністю;
   - за подібністю;
   - за контрастом.
   Асоціаціями називаються елементарні зв'язки уявлень і понять між собою, завдяки яким одне уявлення або поняття викликає інші.
   Судження — найпростіший акт мислення, що відображає зв'язки предметів і явищ або певних ознак. Судження відповідає на запитання, яке виникло у процесі діяльності. Судження — основа розуміння.
   Умовиводи — це утворення з декількох суджень нового судження. Умовивід, який знімає невизначеність і дає відповідь на запитання, усвідомлюється як розуміння.
   Розуміння — пізнання зв'язків між предметами і явищами, що переживається як задоволення пізнавальної потреби.
   Індуктивними умовиводами (або індукцією) називається процес переходу одиничних, часткових суджень до загального судження.
   Дедуктивними умовиводами (або дедукцією) називається процес переходу від судження, що висловлює якесь загальне положення, до судження, що висловлює вужчі положення або частковий випадок.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >

Замовити реферат, курсову або дипломну роботу

bottom_left
bottom_right
Studentam.net.ua © 2008-2024