Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Розробки уроків arrow Розробки уроків з образотворчого мистецтва arrow Тема: «СОНЕЧКО В БЕРЕЗОВІМ ГАЮ» (2 клас)
18.06.2018
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Кнопки


Тема: «СОНЕЧКО В БЕРЕЗОВІМ ГАЮ» (2 клас)

Розробка уроку з образотворчого мистецтва. 2 клас.

 Лайсанова.О.М.

“СОНЕЧКО В БЕРЕЗОВІМ ГАЮ”
(індивідуальна робота)
 

   Мета: Вчити учнів добирати кольори відповідно до емоційного змісту образу. Розвивати вміння користуватися ножицями, дотримуючись правил техніки безпеки, дбати про акуратність при роботі в техніці аплікації. Розвивати творчу фантазію, виховувати любов до праці, старанність, естетичний смак.
   Обладнання для вчителя: роботи учнів, музика (77. Чайковський “Пори року. Весна”), таблиця-опора, шаблони на магнітах або демонстраційний матеріал, ножиці, кольоровий папір.
   Обладнання для учнів: клей, ножиці, білий картон, кольоровий папір, шаблони, тирса, туш або чорний фломастер, зелена гуаш.

Хід уроку 

   Організація класу.
   Незабаром закінчиться останній зимовий місяць лютий і з першими лагідними сонячними промінчиками прийде до нас весна.

Ось весна вже зовсім близько!
З гір біжить, шумить потік.
Нам в гаю дає берізка
Життєдайний свіжий сік.
А сама берізка біла
Березневі бачить сни... 

   А разом з березнем до нас приходить свято всіх жінок — 8 Березня. На свято не годиться бути без подарунків.
   Ми з вами сьогодні теж підготуємо подарунок — листівку, яку ви зможете подарувати дорогій людині — матері чи бабусі. Для роботи нам будуть потрібні такі предмети.

Всяк школяр його шанує,
Бо він пише і малює.
Хто ж цей славний молодець?
Це, звичайно,... олівець.

Дві ніжки гостренькі.
Два очка кругленькі.
А посередині — носик маленький.
(Ножиці).

   А ще нам буде потрібен кольоровий папір, клей, трошки звичайної тирси і, звичайно, фарби.
   Для основи візьмемо аркуш білого паперу. Складемо його навпіл у вигляді книжечки. Тепер давайте виберемо кольоровий папір для аплікації. Щоб вибрати папір, треба знати, що ми будемо виготовляти.
   Березень — перший місяць весни — майже у всіх людей асоціюється з берізкою, з теплим сонечком і блакитним небом, а ще — з першою несміливою травичкою. Отже, для роботи нам знадобиться кольоровий папір блакитного (небо), оранжевого (сонце), зеленого (трава) і білого кольору (стовбури берізок).
  
Спочатку виріжемо прямокутник з блактитного паперу. Він має бути трошки меншим за розміром, ніж білий аркуш основи. Тепер приклеїмо синій аркуш до нашої листівки. Далі нам потрібно вирізати сонечко. Давайте покличемо його:
   Сонечко любесеньке, Вигляни, яснесеньке! Із-за гір-гори Виглянь, Сонечко, Виглянь, любесеньке! Ось воно! (Вчитель показує). Оскільки свято у жінок — 8 березня, то давайте зробимо сонечко у вигляді цифри 8.
   Візьмемо прямокутник оранжевого кольору. Складемо його вдвоє, за допомогою олівця намалюємо два з'єднаних півкола: одне — більше, друге — менше. Не розгинаючи аркуша, виріжемо по контуру. Розгорнувши папір отримаємо цифру 8. (Вчитель ходить між рядами і допомагає правильно виконувати роботу).
  
Оранжеву цифру 8 приклеюємо посередині голубого аркуша, трошки змістивши вниз.
   Що будемо робити далі? (Берізку і травичку). Вчитель ознайомлює дітей з послідовністю виконання роботи, після цього учні працюють самостійно.
   Інструктаж вчителя.Берізки — це смужки білого паперу, які повинні мати таку ж довжину, що й блакитний аркуш, або бути трошки меншими.
   З зеленого паперу виріжемо травичку. Ширина її буде такою ж, як і ширина блакитного паперу; нижня частина повинна збігатися з краєм блакитного аркуша, а верх може мати довільну форму, його ще можна трошки понадрізати, щоб травичка була, мов справжня. Приклеїмо її.
   Далі клеєм поставимо кілька цяточок і насиплемо на неї дерев'яної тирси, візьмемо допоміжний аркуш і добре притиснемо. Робота майже завершена. Залишилося попрацювати фарбами. Зеленню замалювати перші листочки, а чорною зробити цяточки на березі і гілочки. Ось так. (Вчитель демонструє роботи дітей).
  
Розповідь доцільно супроводжувати показом деталей, для цього необхідно зробити шаблони й ілюструвати свою розповідь.

   Самостійна робота учнів.
   Молодці, всі ви сьогодні дуже гарно постарались! Давайте з вами домовимось, що вдома ви напишете на листівці привітання і подаруєте її мамі.

   Аналіз і оцінювання робіт.

Дидактичний матеріал

om5

om6

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня
 
Авторські реферати, курсові та дипломні роботи. Онлайн бібліотека підручників.
Studentam.net.ua © 2018