Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Соціальна робота arrow Соціальна діагностика (Лекції) arrow 4.1. Історія становлення соціальної діагностики як елемента соціальної політики.
05.12.2019
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Лічильник


4.1. Історія становлення соціальної діагностики як елемента соціальної політики.

4.1. Історія становлення соціальної діагностики як елемента соціальної політики.

      Діагностика як соціальна практика отримала визнання і поширення в кінці ХІХ – на початку ХХ століття, поступово змінюючи раніше існуючі методи узагальнення і аналізу інформації про соціальну дійсність. Характерною особливістю періоду становлення соціальної діагностики було те, що соціальна інформація носила довільний характер. Її джерелами, як правило, виступали інтерв’ю, спостереження й інші способи індивідуального накопичення соціальних знань, досвіду та інформації про об’єкт дослідження. Тому результати діагностики були неконкретними і залишали значний простір для авторської інтерпретації.
      Термін “соціальна діагностика”отримав поширення в кінці 20-х - на початку 30-х років ХХ століття.
      На сьогодні соціальна діагностика утвердилась як один з найважливіших напрямів соціальної роботи. Уявлення про патології стану суспільства або ж індивідів і груп у цьому суспільстві як про соціальні хвороби утвердилось разом із зародженням соціальної роботи. Це пояснює той факт, що значна частина термінології соціальної роботи як галузі знання і практичної діяльності подібна з медичною термінологією, що зручно у використанні добре розробленого понятійного апарату, а також подібністю цих галузей діяльності. Наприклад, уже в кінці ХІХ ст. емпіричне дослідження становища малозабезпечених шарів населення виявило тісну обумовленість ряду захворювань – туберкульозу, рахіту, венеричних хвороб – низьким матеріальним рівнем.
      Соціально-економічні умови життя в суспільстві були визнані тією чи іншою мірою відповідальні за ці порушення здоров’я. У науці утвердився термін “соціальні хвороби” для визначення захворювань, які в першу чергу викликані соціально-економічними умовами життя людини.
      Сьогодні цей термін застосовується в основному у сфері не медицини, а соціальних наук. Соціальними хворобами вважають одинокість, бідність, голод та ін. У зв’язку з цим використання “медичної моделі” технологічного підходу щодо процесу соціальної роботи набуло змін і розвитку.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
 
Studentam.net.ua © 2019