Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Землезнавство arrow Загальне землезнавство (Лекції) arrow 1. Російські кругосвітні плавання 1-ої половини XIX століття і відкриття Антарктиди
22.06.2018
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Кнопки


1. Російські кругосвітні плавання 1-ої половини XIX століття і відкриття Антарктиди

1. Російські кругосвітні плавання 1-ої половини XIX століття і відкриття Антарктиди

   Незручність постачання російсько-американських володінь через Сибір навело на думку І.Ф.Крузенштерна, що вантажі можна перевозити морем. Він радив налагодити торгівлю морським шляхом з Китаєм та Індією.І ось 7 серпня 1803 р. шлюп "Надежда" під командуванням І.Ф.Крузенштерна та корабель "Нева" під командуванням Ю.Ф.Лисянського вийшли з Кронштадта і взяли курс на м.Горн. Звідти вийшли в Тихий океан, де на Маркізьких та Вашінгтонових островах здійснили багато зйомок і астрономічних спостережень. Від Маркізьких островів попливли до Сандвічевих і далі, і в липні досягли Авачинської бухти на Камчатці. Тут запаслись продовольством і попливли в Японію. Через деякий час один корабель відправився знову на Камчатку. На шляху були закартовані західні береги островів Ніпон і Хокайдо, південна частина Сахаліну. Крузенштерн обігнув північну частину острова, рушив на південь до гирла Амуру і дійшов висновку, що Сахалін з'єднується з материком. Ця думка була спростована через 50 років Невельським. З Камчатки Крузенштерн відправився в Китай, а звідти Індійським океаном додому, куди прибув у серпні 1806 року. Так закінчилось перше кругосвітнє плавання росіян. Внаслідок цього були проведені багаточисельні зйомки в північно-західній частині Тихого океану, зроблено немало астрономічних і метеорологічних спостережень, зібрані етнографічні та лінгвістичні матеріали, великі колекції з ботаніки і зоології, проведені спостереження над температурою морської води, течіями, припливами і відпливами. Після подорожі Крузенштерн написав 3-томну книгу "Путешествие вокруг света в 1803-1806 гг. на кораблях "Надежда"и "Нева" з атласом карт та малюнків, яка була перекладена на ряд європейських мов. Біля Сандвічевих островів "Нева" під командою Лисянського розійшлась з "Надеждой" і взяла курс на Аляску і вже звідти самостійно повернулась додому.
  
Багато островів у Тихому океані відкриті російськими мореплавцями і носять імена видатних людей: Суворова, Кутузова, Румянцева та ін.
  
Після кругосвітніх плавань в Росії виникла ідея організувати експедицію для пошуків Південного материка. В 1819 р. морське міністерство спорядило експедицію на двох суднах "Восток" під командуванням Т.Т.Беллінсгаузена і "Мирный" під командуванням М.П.Лазарєва. 4 липня 1819 року обидва шлюпи вийшли з Кронштадта і взяли курс на Ріо-де-Жанейро, звідти – до островів Південна Георгія. Далі попливли до Землі Сандвіча і встановили, що це архіпелаг. Там вперше побачили айсберги, льодом яких користувалися для отримання прісної води (Рис. 31). Взимку 1820 р. кораблі двічі підходили до берегів Антарктиди (в районі Землі принцеси Марти і Землі Королеви Мод), але не підозрювали, що це береги. Звідси направились у Сідней, а потім здійснили успішне плавання по Тихому океану, де відкрили ряд островів. Восени 1820 р. вдруге направились до "льодового материка" мимо о.Макуорі і в 1821 р. відкрили острів Петра І. Трохи пізніше була відкрита гориста місцевість, названа берегом Олександра І. Таким чином, росіяни обійшли навколо Антарктиди, підходячи близько до берегів 9 разів, в тому числі 4 рази на відстань 3-15 кілометрів. Так була відкрита Антарктида. Звідси кораблі взяли курс на Південно-Шетландські острови, нанесли їх на карту, і успішно повернулись у 1821 р. до Кронштадта. Опис цього плавання був опублікований Беллінсгаузеном у книзі "Двукратные изыскания в Южном Ледовитом океане и плавание вокруг света в продолжении 1819, —20,- и —21 годов, совершённые на шлюпах "Восток" и "Мирный". Опис складав 2 томи з атласами карт і видів. Це плавання належить до видатних географічних відкриттів.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
 
Авторські реферати, курсові та дипломні роботи. Онлайн бібліотека підручників.
Studentam.net.ua © 2018