Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Землезнавство arrow Загальне землезнавство (Лекції) arrow 1. Географічні відомості в ранньому середньовіччі
25.04.2018
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Кнопки


1. Географічні відомості в ранньому середньовіччі

1. Географічні відомості в ранньому середньовіччі

   У ранньому середньовіччі географія, як і зрештою інші науки, занепала. Більшість відкриттів цього періоду були повторними, а ряд областей, відомих стародавнім народам, відкривались вдруге, втретє і вчетверте. Мандрівки в V-X ст. часто здійснювались християнськими місіонерами. Християнство в IV ст. поширилось в Грузії, Вірменії, Ефіопії, в V ст. в Франції, Ірландії, у VIII ст. – в Центральній Європі, в X ст. – на Русі та Скандинавії.
  
У 983 році Ерік Рудий відкрив Гренландію і там виникли поселення норманів. Але внаслідок слабких економічних зв'язків між країнами Європи відкриття норманів не були відомі в більшості європейських країн і не мали впливу на географічний кругозір наступних народів. Скандінавію вважали островом, а Балтійське море – протокою. У західній Європі майже нічого не знали про східну. З VIII по XIII ст. феодальна Європа була ізольована від Індії та Китаю арабськими володіннями. Про Індію існували фантастичні відомості, нічого не знали про Африку (навіть про північну її час­тину). У цей час найкращий просторовий кругозір мали візантійці, релігійні зв'язки яких поширились на Київську Русь, Малу Азію. У першій половині VI ст. олександрійський купець Козьма (Косма) Індікоплов побував у Ефіопії, Аравії, Індії та на Цейлоні. Пізніше, ставши монахом, він написав "Topografia christiana" (Християнська топографія) в 12 книгах, у якій була спроба узгодити деякі загально-географічні факти античності з Біблією. Докази кулястості Землі він заперечував, не визнавав самостійного руху небесних тіл та ін. К.Індокоплов висунув схему всесвіту, що грунтується на священному писанні. Видима Земля подібна шатру Мойсея, і має форму прямокутника, довжина якого вдвоє більша від ширини. Вона оточена прямокутним океаном, за яким на сході жили люди до потопу, там же знаходиться рай, і звідти беруть початок Ніл, Тигр, Євфрат і Ганг, що протікають під океаном, а потім знову виходять на поверхню. Океан утворює чотири затоки – Римську (Середземне море), Аравійську, Персидську і Каспійську. Кришталеві склепіння шатра утворюють небо, де знаходиться царство Христа і блаженних. Сонце, Місяць, зірки пересуваються ангелами. Вночі Сонце заходить за високу гору. К.Індікоплов склав і відповідну карту. (Рис.23). Твір цей був дуже популярний, його знали на Русі в XIII-XIV ст. Більшість праць середньовічних авторів базувалось на Біблії з домішками країнознавчого матеріалу. Знання, здобуті в античну епоху, відкидались як язичеські. Праці античних вчених не були відомі в Західній Європі аж до XIII ст. Лише у Візантії грецька література частково збереглась і була відома "Географія" Страбона. Проте і тут наука знаходилась у повному підпорядкуванні церковників. Згідно християнських догм Земля була плоскою. Карти середньовіччя були примітивні і зображали Землю прямокутною або овальною, розділеною на три частини. Карти орієнтовані на схід, в центрі знаходиться Єрусалим, наявні зображення раю, казкової країни Гога і Магога. Обриси суші зображались дуже примітивно і схематично.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
 
Авторські реферати, курсові та дипломні роботи. Онлайн бібліотека підручників.
Studentam.net.ua © 2018