Головна arrow Психологія arrow Основи психології і педагогіки (А.В.Семенова, Р.С.Гурін, Т.Ю.Осипова) arrow 2.4. Типологічні теорії особистості
24.03.2017
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні, магістерські ...
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Кнопки

2.4. Типологічні теорії особистості

2.4. Типологічні теорії особистості

   Давніша конституціональна типологія мала свого попередника у френології Ф. Галля. її прибічники намагалися за формою черепа робити висновки щодо психологічних властивостей індивіда. Теоретичною передумовою стало уявлення, буцімто форма черепа пристосовується до форми мозку, а мозок має приблизно 27 ділянок, що представляють певні властивості, скажімо: любов до дітей, скупість, почуття гумору тощо.
   Відома також фізіогноміка Ломброзо, який шукав і встановив злочинний тип обличчя: виступаючі вилиці та щелепи, скошений назад лоб, великі вушні раковини іт. ін.
   Та найвідомішою типологічною теорією стала типологія Е. Кречмера. Е. Кречмер був психіатром; основна його заслуга — встановлення кореляції психіатричного діагнозу із соматичним типом.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
Авторські реферати, курсові та дипломні роботи. Онлайн бібліотека підручників.
Studentam.net.ua © 2017