Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Психологія arrow Конфліктологія (М.В.Примуш) arrow § 1.3. Відображення конфліктів у мистецтві і засобах масової інформації
23.04.2018
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Кнопки


§ 1.3. Відображення конфліктів у мистецтві і засобах масової інформації

§ 1.3. Відображення конфліктів у мистецтві і засобах масової інформації

   Конфлікт як явище, що відіграє ключову роль у житті людини і суспільства, за всіх часів знаходив своє місце в художньо-образних формах відображення дійсності. Література, живопис, скульптура, музика, танець, кіно, театр, інші види мистецтва завжди художньо відображали конфлікти, впливали на формування ставлення до них у глядачів, читачів, слухачів. З моменту появи наскального живопису й усно переданих легенд мистецтво служило могутнім фактором духовно-практичного освоєння людьми конфліктів, впливало на їхнє визначення своєї поведінки.
   Дослідження факторів, які впливають на вибір людиною конфліктних чи неконфліктних способів поведінки в проблемних ситуаціях соціальної взаємодії, виступає найважливішим завданням конфліктології.
   Очевидно, що використання мистецтва і ЗМІ в інтересах профілактики конфліктів і їхнього конструктивного розв'язання — один з надзвичайно перспективних напрямків підвищення конфліктологічної культури суспільства. Включення даної проблематики в сферу інтересів конфліктології набагато підвищує практичні можливості науки з вивчення і регулювання, насамперед соціальних конфліктів.
   Художнє осмислення реальності не протистоїть, а доповнює, підсилює і полегшує науковий аналіз проблеми конфліктів. Можна привести безліч прикладів, що підтверджують цю думку. Будь-яка область мистецтва впливає на розуміння людьми сутності і ролі конфліктів у їхньому житті, а також на формування стереотипів поведінки в проблемних ситуаціях взаємодії з навколишніми.
   В останні десятиліття різко зросла роль засобів масової інформації як фактора, що визначає поведінку людей, у тому числі їх конфліктність. Зміст, форма і динаміка повідомлень, переданих ЗМІ, впливають на психічні стани людей, їхнє відношення до навколишніх.
   Найбільш часто при перегляді інформаційних телевізійних передач телеглядачі відчувають почуття тривоги, беззахисності, втоми і невпевненості. Очевидно, що ці почуття не можуть не впливати на їхню поведінку, в тому числі й у конфліктних ситуаціях.
   Таким чином, мистецтво і засоби масової інформації:
   - мають потужний вплив на формування у всіх людей установок, що впливають на їхню поведінку в конфліктних ситуаціях;
   - впливають на розуміння й оцінку конфліктів самими конфліктологами, керівниками, політиками;
   - допомагають формувати в людей, починаючи з дитинства, стереотипи конструктивної поведінки в проблемних ситуаціях соціальної взаємодії.

Висновки

   1. Конфліктологія — наука про закономірності виникнення, розвитку, завершення конфліктів, а також принципи, способи і прийоми їхнього конструктивного регулювання. Наукові конфліктологічні знання повинні бути не тільки результатом досліджень ученими конфліктів. Вони повинні спиратися на весь обсяг інформації, накопичений про конфлікти в процесі тривалої еволюції гуманітарних наук, що є у всіх релігійних вченнях, у мистецтві, культурі, суспільно-політичній практиці, повсякденних знаннях, які використовуються людиною в повсякденному житті.
   2. Аналізу конфліктів приділяли увагу багато мислителів, починаючи з моменту зародження наук. Вони відзначали як позитивну, так і негативну роль соціальних конфліктів у житті суспільства. У міру розвитку науки негативна оцінка наслідків конфліктів починає дещо домінувати. У релігійних вченнях, так само як і в практичних знаннях, склалося суперечливе відношення до конфліктів і насильства. Співвідношення схвалення і критики насильства в принципах, які проголошені суспільством, і реальній практиці вході історії змінюється. Приблизно в однаковій кількості російських прислів'їв насильство і ненасильство оцінюються позитивно чи негативно. У повсякденній свідомості не сформоване негативне відношення до насильства. Характер відображення проблеми конфлікту в мистецтві і засобах масової інформації впливає на поведінку людини в реальних конфліктах.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
 
Авторські реферати, курсові та дипломні роботи. Онлайн бібліотека підручників.
Studentam.net.ua © 2018