Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Правознавство arrow Правові основи митної справи в Україні arrow 3.3. Діяльність і повноваження митних брокерів, їх правовий статус
09.12.2019
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Лічильник


3.3. Діяльність і повноваження митних брокерів, їх правовий статус

3.3. Діяльність і повноваження митних брокерів, їх правовий статус

   Для виникнення відносин між митним органом і власником товару необхідно не тільки перемістити товари через митний кордон, але й задекларувати їх. Декларування здійснюється шляхом заявлення в установленій формі точних даних про мету переміщення товарів через митний кордон, інших даних, необхідних для митного оформлення. Форма, порядок декларування, перелік даних, необхідних для цього, встановлюються Держмитслужбою. Декларування може здійснюватись у письмовій, усній формі, шляхом передачі даних електронною поштою та ін.
   Товари декларуються митному органу, в якому здійснюється митне оформлення товарів. Одночасно декларуються і транспортні засоби, що їх перевозять. Як правило, кожна юридична особа акредитується на місцевій митниці (за місцем знаходження та юридичної реєстрації).
   Порожні транспортні засоби і транспортні засоби, що перевозять пасажирів, декларуються при перетині митного кордону.
   Морські, річкові, повітряні судна декларуються в порту чи аеропорту прибуття на територію України або в місцях їх вибуття з України не пізніше 3-х годин після перетину кордону.
   При переміщенні товарів фізичною особою не для комерційних цілей, ручна поклажа і супроводжуваний багаж також декларується з одночасним поданням декларації.
   Уніфікованим фінансовим документом, який містить необхідні дані про товар та інші предмети, що переміщуються через кордон у рамках експортно-імпортних операцій, є Вантажно-Митна декларація (ВМД). Порядок декларування визначено у Митному кодексі України та окремих наказах Держмитслужби.
   Особою, що подає декларацію митному органу, є особа, що безпосередньо переміщує товари чи транспортні засоби, або митний брокер, який є професійним посередником між митним органом та юридичною чи фізичною особою.
   Митний брокер — юридична особа. Для ведення брокерської діяльності необхідно отримати у Держмитслужбі свідоцтво про визнання декларантом, яке видається на юридичну особу, а брокер здійснює декларування та оформлення вантажу на підставі договору з юридичною особою. Митні брокери складають іспити в митниці за місцем акредитації і отримують право здійснення даного виду діяльності. Свідоцтво скасовується, якщо фірма стала банкрутом або при порушенні брокером законодавства (за поданням митниці).
   На даний час прововідносини між митним органом і митним брокером визначені у Положенні про діяльність підприємств, що здійснюють декларування на підставі договору, яке затверджено наказом Держмитслужби № 340 від 22 липня 1997 р.
   Відповідно до Положення митний брокер має право:
- декларувати чи представляти до митного оформлення товари або майно інших організацій;
- самостійно здійснювати будь-які операції по митному оформленню;
- виконувати посередницькі функції за рахунок і за дорученням особи, яку представляє.
   При здійсненні митного оформлення митний брокер виконує обов’язки і несе відповідальність у повному обсязі як особа, яка самостійно переміщує товари через митний кордон.
   Митний брокер зобов’язаний:
-
проводити декларування товарів і транспортних засобів відповідно до встановленого порядку;
- пред’являти митниці товари та інші предмети, що переміщуються через митний кордон;
- подавати митниці документи, що містять дані, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення;
- забезпечувати сплату мита та митних зборів, якщо товари підлягають митному оподаткуванню;
- сприяти митним органам у здійсненні митного оформлення, включаючи здійснення необхідних вантажних та інших операцій;
   Для оформлення свідоцтва на здійснення брокерської діяльності в Держмитслужбу необхідно надіслати:
- заяву з такими відомостями: повне найменування організації, юридична адреса, номер розрахунків у національній та іноземній валюті, зобов’язання про належне виконання обов’язків митного брокера;
- копію свідоцтва про реєстрацію в державних органах влади;
- довідку банку про платоспроможність;
- копію платіжного доручення про перерахування еквіваленту (1200 дол. США) на рахунок Держмитслужби;
- лист-погодження митниці з обґрунтуванням доцільності визнання суб’єкта митного брокерства та відповідності матеріально-технічного забезпечення для виконання обов’язків митного брокера (обов’язкова наявність комп’ютера, вміння володіти ним).
   При неодноразовому невиконанні обов’язків з декларування та інших передбачених обов’язків брокера з декларування та оформлення вантажів і неплатоспроможності свідоцтво скасовується, а внесені як застава гроші переходять у повну власність Держмитслужби.
   Митниця розглядає заяву особи про виконання обов’язків митного брокера 15 діб.
   Для видачі кваліфікаційного свідоцтва в митниці утворюється кваліфікаційна комісія, яка приймає іспити у кандидатів. Збори за це йдуть на рахунок митниці (потреби Держмитслужби України).

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
 
Studentam.net.ua © 2019