Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Розробки уроків arrow Розробки уроків з образотворчого мистецтва arrow Тема: «ВЕЛИКОДНІ МОТИВИ». ВИТИНАНКИ (2 клас)
16.11.2018
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Лічильник


Тема: «ВЕЛИКОДНІ МОТИВИ». ВИТИНАНКИ (2 клас)

Розробка уроку з образотворчого мистецтва. 2 клас.

Лайсанова.О.М.

“ВЕЛИКОДНІ МОТИВИ”. ВИТИНАНКИ
(індивідуальна робота)
 

   Мета: Ознайомити учнів з писанкарством і мистецтвом витинанки, з Великодніми звичаями та обрядами. Навчити дітей вирізати писанки з кольорового паперу, робити прості витинанки. Закріплювати навички роботи з ножицями, папером. Удосконалювати вміння витинати отвори різної форми. Виховувати інтерес до народних звичаїв і традицій, національну гідність, гордість за свій народ.
   Обладнання для вчителя: писанки з різних регіонів України; музичний супровід (гаївки, пісня “Христос Воскрес”, пісня “Писанки”), шаблони у формі яйця, таблиці-опори, демонстраційний матеріал за таблицями, роботи дітей.
   Обладнання для учнів: кольоровий папір, ножиці, клей, шаблони, ганчірка для витирання рук.

Хід уроку

   Організація класу. 
   Звучить мелодія пісні “Христос Воскрес”.
Вчитель читає вірш “Великдень”:

Христос Воскрес! Усе радіє,
Сміється сонечко з небес,
Прозора річечка ясніє
Христос Воскрес!
Христос Воскрес!
В
траві фіалочки зітхають,
І пролісок тремтить увесь,
Розквітла яблунька аж сяє —
Христос Воскрес!
Христос Воскрес!

   Діти, наближається свято Великодня. Як ви готуєтесь до цього свята? (Відповіді учнів).
  
Свято Великодня — це свято Воскресіння Ісуса Христа.
На це свято люди вітають одне одного, дарують писанки, ходять у гості. А знаєте, що таке писанка?

Яєчко — розмальоване, барвисте,
Ним тішиться і старець, і дитя.
Творіння людських рук святе і чисте —
Маленький символ нашого життя.

   Писанки це яєчка, розмальовані різними візерунками. Ці візерунки можна виконувати різними способами:
   крапанки — малюнок виконується крапельками воску;
   шкрябанки — малюнок вишкрябується спеціальним інструментом (або голкою) на пофарбованому яйці;
   писанки — малюнок виконується спеціальним інструментом, схожим на ручку — писачком, цей малюнок може складатися з двох і більше кольорів.
   Писанки можна читати, як книжку, тому що кожен колір і кожен символ, який ми бачимо на писанці, мають своє пояснення. Люди пишуть писанки і будуть їх писати, а чому? Дізнаєтеся з легенди.
   Десь глибоко під землею сидить злий змій. Щороку, напередодні Великодня, він посилає своїх гінців на землю подивитися, чи малюють діти писанки. Якщо писанок багато — змій нездужає, і залізні ланцюги надійно утримують його під землею.
   Він сподівається, що прийде час, коли люди перестануть писати писанки, і тоді змій зможе вирватися на волю і принести на землю зло... Але не дочекається! Бо писанкарство — то дуже давня традиція нашого народу, і ми будемо її зберігати і розвивати.
   Сьогодні ми з вами також ознайомимося з ще одним давнім видом мистецтва — витинанкою. Витинанка — це мистецтво витинати (вирізати) візерунки. Як вид мистецтва витинанка виникла дуже давно, а нещодавно з'явилося мистецтво робити писанки-витинанки. Ці писанки дуже красиві і дуже тендітні. їх вирізьблюють зі шкаралупи справжніх яєць за допомогою спеціальних різачків. Можливо, колись ви теж різьбитимете такі писанки, проте сьогодні ми будемо робити витинанки-аплікації.
   Для роботи нам будуть потрібні: клей, ножиці, кольоровий папір.
   Подивіться, у вас на партах є також вирізані у вигляді яйця кружечки. Це — шаблони. Вони потрібні нам для того, щоб наші писанки мали правильну овальну форму і належний розмір.
   Виберіть шість кольорів, які вам подобаються. Виріжте за допомогою шаблонів шість різнокольорових кружечків. Розкладіть кружечки по два — так, щоб один колір доповнював інший.
  
А тепер відкладіть усе вбік і уважно подивіться, як слід робити витинанку.
   (Вчитель демонструє виконання роботи, можна проілюструвати пояснення схемою).
  
Продовжимо роботу. Щоб не помилитись і даремно не порізати всі заготовки, давайте спочатку приклеїмо три основи. А готові витинанки будемо клеїти на ті, що вже є у нас, ось так.
   Подивіться, у нас вийде писанка із двох кольорів.
   (Демонстрація дитячих робіт).

   Самостійна робота дітей.
   (Вчитель допомагає, виправляє помилки у роботі, стежить за дотриманням норм техніки безпеки). Невдалі витинанки вчитель пропонує переробити, допомагаючи учням. Перед роботою необхідно наголосити, що потрібно вирізати не надто великі отвори у папері, і відходи не варто одразу викидати, — можливо, згодом вони знадобляться для корекції малюнка. Клей на витинанку потрібно наносити охайно і повільно, щоб не пошкодити малюнок. Приклеюючи витинанки до основи, слід користуватися допоміжним аркушем, щоб не розмазувати клей.
   Молодці, тепер я бачу, що змій-лиходій ніколи не зможе визволитися з підземної в'язниці. Ви хороші художники і спадкоємці народних традицій. Вдома ви можете спробувати розписати справжнє яйце, можливо, вам допоможуть ваші батьки.

   Аналіз і оцінювання робіт.

om7

Демонстраційний матеріал

om8

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
 
Studentam.net.ua © 2018