Studentam.net.ua
Реферати, курсові та дипломні роботи
Головна arrow Психологія arrow Основи соціального партнерства (Лекції) arrow 4. Конфлікти „чоловік – дружина”.
17.12.2018
Платні роботи
Реферати
Курсові
Дипломні
Онлайн бібліотека підручників
Біологічні науки
Валеологія
Екологія
Економічні науки
Етика та естетика
Землезнавство
Історія
Літературознавство
Педагогіка
Правознавство
Психологія
Соціальна робота
Корисні матеріали
Біографії
Розробки уроків
Статті
Лічильник


4. Конфлікти „чоловік – дружина”.

4. Конфлікти „чоловік – дружина”.

      Самі ці два поняття „чоловік” і „дружина” є конфліктогенами по своїй природі, оскільки виконують зовсім різні ролі. Об’єднує їх шлюб, який заключається на основі емоційного признаку (кохання) або матеріального (розрахунок). Основними „стовпами” шлюбу є спільне ведення господарства, народження і виховання дітей, проведення спільного відпочинку та ін. будь-які порушення у відносинах подружньої пари оцінюються по-різному. Оцінки можуть бути вербальними і невербальними (міміка, жести, вчинки), що залежить від біосоціальних особливостей сторін, а також особистих інтересів і потреб. Порушення взаємодії в подружніх парах є досить частим явищем. Спеціалісти розрізняють три основних типи порушень взаємодії в шлюбі: суперництво, псевдо співробітництво, ізоляція.
      В сім’ях, де вагомим типом взаємодії є суперництво, відносини між чоловіком і дружиною в цілому носять дружелюбно-ворожий характер. між подружжям постійно відбуваються відкриті сутички, сварки, взаємні докори, агресивні прояви. Сімейні ролі партнерів нечітко визначені, в результаті чого ні один із партнерів не здатний взяти на себе відповідальність за цілу пару.
      В ситуації псевдоспівробітництва відносини ззовні виглядають рівними, з елементами перебільшеної турботи про партнера. Приводи до виникнення конфліктів лежать поза сімейною сферою і пов’язані з індивідуальними труднощами чи проблемами, які виникають у кожного із членів сімейної пари.
      У випадку ізоляції подружжя емоційно відокремлені один від одного, не зацікавлені один в одному. Шлюб підтримується якимось іншими вигодами спільного існування. Конфлікти виникають, якщо границі ізоляції порушуються або в сторону зближення, або в сторону ще більшого віддалення.
      Наслідком конфліктної взаємодії між чоловіком і дружиною є розводи – формальне розірвання шлюбу.

Всі опубліковані на сайті матеріали належать їх авторам. Матеріали розміщено виключно для ознайомлення. Копіювання та використання інформації суворо заборонено.

 
< Попередня   Наступна >
 
Studentam.net.ua © 2018